dynova kaše s rozmarynem recept

Dýňová kaše s rozmarýnem recept

V zahradě jsem objevila ještě zelený rozmarýn a nějaké podzimní trvalky. Ty naaranžovala v kytici do domu a rozmarýnem posypala na plátky nakrájenou hokaido dýni na dýňovou kaši. Tu pak nandala na talíř, dozdobila pár kapkami oleje a dýňovými semínky. Dýňovou kaši s rozmarýnem nafotila mezi zbylými květy a ústřižky. Vypadá božsky a skvěle chutná. Jednoduchý recept najdeš níže.

Na dýňovou kaši s rozmarýnem budeš potřebovat

  • 1 menší dýně hokaido
  • 1 větší stroužek česneku nastrouhaný
  • 2 lžíce čerstvého nasekaného rozmarýnu, 1 na posypání dýní do trouby druhou do kaše
  • 250ml vody na podlití dýně 
  • Černá sůl dle chuti 
  • Olej na zakápnutí ideálně dýňový, ale může být i olivový 
  • Opečená dýňová semínka na posyp 

Postup přípravy dýňové kaše

Rozehřej si troubu na 200°C. Pak rozkroj dýni napůl, pecky vydloubej polévkovou lžící, nakrájej ji ostrým nožem na cca 0,5cm tlusté plátky. Vyskládej rovnoměrně na plech vyložený pečícím papírem, zakápni olejem, podlej sklenicí vody, posyp solí a nasekaným rozmarýnem.

Až je dýně upečená do zlatova, vyndej ji z trouby, vhoď do mísy, přidej rozmarýn, nastrouhaný česnek a vymixuj v dýňovou kaši. 

Posyp dýňovými semínky, zakápni olejem.

Vyhraď si na jídlo časoprostor. Udělej si z toho malý rituál. Odlož mobil, aby tě nelákal. Zavři laptop. Zavři si oči. Nalaď se na svůj dech. Vnímej jeho kvalitu. Nadechni se pomalu jemně táhle nosem do plna jakoby až nadhlavu, chvíli zadrž dech a pak vydechuj pomalu jemně dlouze, stahuj pupík k kostrči do úplného výdechu, chvilku zadrž dech a pokračuj celkem 4x. Před jídlem vždy zklidni svou mysli. Zpřítomni se.

Za dýňovou kaši poděkuj sobě i Matce Zemi sepjetím rukou jako když se modlíš, jemně se ukloň. Vědomě kousej každé sousto. Povaluj ho v ústech, řádně promísi se slinami a vytáhni z něj veškerou chuť, pak až polykej.

Dobrou chuť ti přeje

Lucie

Lucie Meera Ji
Nořím se do hlubin svého těla a učím se rozumět jazyku, kterým ke mě hovoří. Inspiruju svou cestou druhé k tomu, aby se nebáli vystoupit z řady a dovolili si být více sami sebou. Věřím, že žití v Pravdě svého Bytí, péče o duši a tělo je klíčem ke zdraví a lékem na večnou nespokojenost dostupný všem a nestojí skoro nic - pouze naši pozornost a čas.
Komentáře