harmindra singh joga jako terapie

Harmindra Singh: jóga jako terapie, tělo jako projekt pro transformaci v lepší, zdravější Já

Harmindra Singh učí anatomi a terapii. Je druhým ze tří zakladatelů Rishikesh Yoga Association. Říká, že jsme si jeden druhému učitelem a věří v to, že projdete-li kurzem v RYA, stáváte se rovněž členem – patříte do jedné velké jogové rodiny. Jako manager školy dělá vše, co je v jeho silách proto, abyste se tak doopravdy cítili, a za sebe to mohu z vlastní zkušenosti jen a jen potvrdit.

S Harmindrou dnes pohlédneme za oponu kurzu. Představíme jógu a YTTC program z docela jiného úhlu pohledu – jóga jako terapie. Sebe v ní jako projekt. Projekt pro transformaci v lepší, zdravější verzi sama sebe.

Dozvíte se:

  • S jakými zdravotní problémy studenti nejčastěji do kurzu vstupují?
  • Do jaké míry naše disbalance ovlivňuje doba ve které žijeme a životní styl, který vyznáváme?
  • Kolik času je denně potřeba věnovat józe k nápravě a co proces zlepšení konkétně ovlivňuje?
  • V čem se liší hodina asána jógy od hodiny jógové terapie?
  • Proč Harry ji preferuje ve svých hodinách studenty 35+?

Pokud už s jógou přece jen nějaké zkušenosti máte, prošli jste kurzem mimo Indii, Harry ji prozradí, co nového se ve výcviku naučíte, i přesto že jste zkušený matador. Poukáže na zásadní rozdíl v kultuře vzdělávání mezi Evropou a Indií.

Sdílí, co je pro studenty kurzu učitele jógy největší výzvou. V čem je první týden kurzu tak vyčerpávající, jak se jejich prvotní záměry mění a v čem celkově tktví kouzlo jogovo-učitelského kurzu v Rišikéši. Více se doslechnete v pátem díle podcastu MEERA, zde:

Harmindra Singh: jóga jako terapie, tělo jako projekt pro transformaci v lepší, zdravější Já

Poslouchat můžeš také na kterékoliv podcastové appce:

Odkazy:

Lucie Meera Ji
Nořím se do hlubin svého těla a učím se rozumět jazyku, kterým ke mě hovoří. Inspiruju svou cestou druhé k tomu, aby se nebáli vystoupit z řady a dovolili si být více sami sebou. Věřím, že žití v Pravdě svého Bytí, péče o duši a tělo je klíčem ke zdraví a lékem na večnou nespokojenost dostupný všem a nestojí skoro nic - pouze naši pozornost a čas.
Komentáře