nikol yoginitale cieslarova

Nikola Cieslarová srovnání kurzu jógy v ČR a Indii, o práci lektorky v Austrálii a autenticitě

Nikol alias YoginiTale je lektorka jógy, health koučka a spisovatelka z Česka, která ‚uvízla‘ na programu Work&Holiday. Rozhodla se nerepatriovat. Dát přednost těm, který se potřebovali dostat zpátky do ČR víc než ona. Přestěhovat se z vesničky do města Gold Coast a najít si tam práci jako lektorka jógy. Dle průzkumu trhu práce to v tom to městě mělo být snadné, spousta jóga studií, poloprázdné rozvrhy. Opak je pravdou.

S jakými reakcemi ze stran jogových studií se Nikol setkala i přesto, že kurzem jógy prošla, jak v ČR, tak v Indii, absolvovala několik dalších doplňujících zahraničních kurzů a jógu praktikuje víc než 10 let? Proč to tak už trošku vzdala a začla s přípravami vlastního online vzdělávacího program? Na čem zrovna pracuje?

Dozví te se:

  • Jaké to je hledat si práci v době koronaviru v oblasti jógy, když jste zrovna ‚uvízli‘ na Work and Travel Austrálii?
  • V čem Niki jóga pomohla tak moc, že se rozhodla stát se učitelem jógy, předávat své zkušenosti dál a šířit jógu mezi lidi, které rodina, společnost a vlastně celý svět už dávno odepsal?
  • Jak lze prokrastinovat sebe-vzděláváním?
  • Kolik dní ji trvalo než se dokázala na kurzu učitele jógy otevřít druhým lidem a proč jí mrzelo, že to trvalo tak dlouho?
  • Co se na kurzu v Indii o sobě vlastně naučila, když už kurz absolvovala v ČR?
  • Proč je Rišikéš must-experience nr. 1  místo na světě?
  • Co považuje za nové normální?

…a mnohé další, např. pikantnosti z Indické svatby, tajné místnosti, které byste tam nečekali, proč se s ní v obchodě s indickým sárím nechtěli bavit a proč se o ní starala ochranka?

Tento 6. díl podcastu MEERA je věnovanej hlavně těm, který by si rádi poslechli autentické svědectví o józe s někým od nás v českým jazyce, kdo absolvoval kurz instruktora jógy v Česku, lektoroval tu a rovněž je absolventem 200-hodinovýho kurzu učitele jógy v Indii, tedy má to srovnání kurzu jógy v ČR a Indii, dokáže vyhodnotit, v čem se ty dva kurzy jógy liší, co ti to dá, kde už to nestačí a vlastně, jestli to za to vůbec stojí a proč. 

Nikola Cieslarová srovnání kurzu jógy v ČR a Indii, o práci lektorky v Austrálii a autenticitě

Poslouchat můžeš také na kterékoliv podcastové appce:

Odkazy:

Lucie Meera Ji
Nořím se do hlubin svého těla a učím se rozumět jazyku, kterým ke mě hovoří. Inspiruju svou cestou druhé k tomu, aby se nebáli vystoupit z řady a dovolili si být více sami sebou. Věřím, že žití v Pravdě svého Bytí, péče o duši a tělo je klíčem ke zdraví a lékem na večnou nespokojenost dostupný všem a nestojí skoro nic - pouze naši pozornost a čas.
Komentáře