priznivy cas, spravny okamzik

Nastal příznivý čas, správný okamžik?

,,Ne. Ještě nenastal příznivý čas. Chvilku počkám. A až hodiny odbijou sedm, nabídnu Sumitřině dceři sňatek s bohatým Thákurem‘‘ prohlásila lišácky Kaushalya na klíně svého manžela.

Vždy žasnu, jak se ve starých indických filmech dbá na správný okamžik a postavení hvězd, aby záměr člověka byl podpořen i z hlediska Vyšší moci. Tedy si to prostě sedlo. Zapadlo to, jak má a fungovalo to. Na 100% to vyšlo. Rozumíte mi?

Příznivý čas, správný okamžik v léčitelství

Dokonce i v medicíně bylo postavení hvězd ctěno. Hippokrates, učitel všech lékařů, věděl o silách Měsíce a jednoznačně poučoval své žáky:

,,Kdo vykonává medicínské povolání, aniž bere v potaz užitek pohybu hvězd, je blázen.‘‘

– Hippokrates

Z vlastní zkušenosti musím Hippovi přisvědčit, že v oblasti zdraví se opravdu vyplatí počkat si na příznivý čas, chceme-li docílit efektivních a trvalých výsledků.

Vím, trpělivost a pozorování hvězd se v dnešní době spěchu moc nenosí. Nicméně pořád platí:,,Kdo si počká, ten se dočká‘‘ – povedlo se mi s tímto přístupem zbavit např. letité bradavice na noze. S pomocí vlivu Měsíce to je až překvapivě snadné. A musím zaklepat, že i trvalé.

No, a když si Měsíc stoupne ještě do konkrétního Zvěrokruhu, dějou se další magics. 

Fáze měsíce a jejich vliv na naše zdraví

Novoluní když se ten den postíš, předejdeš mnoha nemocem. Chceš-li se zbavit nepodporujícího návyku, je den novoluní pro start a posílení záměru vhodnější než skoro všechny dny ostatní.

Dorustající D – S přibývajícím Měsícem, vše co má být tělu dodáno, co ho buduje a posiluje, působí dva týdny dvojnásob dobře. Nepříznivě se ale hojí poranění a operace. V ajurvédě v tomto období nastává (11. dní po novu) Ékádaší – půst půstů.

Úplněk – Vše má v tento den větší sílu a účinek. Čas na to začít s odstraňováním bradavic, kil navíc, toxinů, čas na odpuštění, zbavení se nepotřebného a sběr rostlin.

Couvající C -s ubývajícím Měsícem přichází příznivý čas na zbavování se jedovatých látek z orgánů. Operace se daří lépe. Méně tloustneme i když jíme víc. V ajurvédě v tomto období (11. dní po úplňku) nastává Ékádaší- půst půstů.

Proč nám to samé někdy jde lépe a někdy hůře?

To, mimochodem vysvětluje fenomén, kdy se nám daří jako po másle a nebo se to lidově sere. V některé dny je jógová praxe obzvlášť vydařená a druhej den jsme v té samé asáně o půlku stuhlý. Někdy se povede upéct naprosto boží vláčnej chleba, kterej se rozplývá na jazyku a o pár dní později, je ten stejným postupem pečenej spíš tvrdej a sraženej. Jeden rok máme bohaté růžice salátu a přístí rok nám vyroste do výšky.

A takovejch příkladů v životě existuje mnoho.

Postavení Měsíce ve zvěrokruhu a jeho vliv

Takže, nejen že Měsíc mění fáze, ale taky si během toho vandru po obloze dopřává pauzu na 2-3 dny. Zastavuje se postupně ve všech dvanácti znameních zvěrokruhu.

Každé znamení ovládá jinou část těla. Třeba Beran: hlavu, mozek, oči. To je i důvod, proč býváme v tyhle dny více náchylný k bolestem hlavy, tlaku v očích a zaznamenáme zvýšený výskyt migrén ve svém okolí. Proto, ve dny kdy je ta konkrétní část aktivovaná (a svým způsobem oslabená), je na nás ji podpořit řádnou péčí a životosprávou – na pár dní omezit to, co jí nedělá dobře. V tomto případě vyřadit kofeinové, teinové nápoje. Místo toho pít více vody.

Ideální je, začít již pár dní před tím než Měsíc skutečně vstoupí do Berana. A tím tak preventivně předcházet příznakům a symptomům.

Platí zde jeden mega důležitý princip:

Všechno, co člověk dělá pro část těla ovládanou znamením, jímž Měsíc právě prochází, je zvláště účinnější než v jiných dnech. S výjimkou chirurgických zákroků.

Všechno, co část těla ovládanou znamením, jímž Měsíc právě prochází, zvlášť zatěžuje nebo namáhá, působí škodlivěji než v jiných dnech.

Chirurgickým zákrokům na takových orgánech nebo částech by se měl člověk v této době pokud možno vyhnout. Nutné operace se podřizují vyššímu zákonu.

Jestliže měsíc procházející příslušným znamením právě přibývá, jsou všechny opatření k dodání posilujících látek orgánu, jenž je znamením ovládán, úspěšnější než při ubývajícím Měsíci. Jestliže právě ubývá, jsou úspěšnější všechny opatření směřující k tomu, aby se orgán zbavil jedovatých látek a aby se šetřil.

Neznámá moc Luny – Vliv Měsíce na naše zdraví

Pomůcka pro orientaci v příznivých časech

Díky bohu dnes nemusíme složitě zkoumat oblohu a postavení hvězd, naprosto skvěle nám poslouží balíček lunárního kalendář krásné paní se sešitkem, doporučuju si tuhle pomůcku na novej rok 2022 koupit. A pokud tě téma příznivého času a správného okamžiku v rámci zdraví a životosprávy zajímá víc do hloubky, tak si k tomu někde na bazaru knih pořiď knihu Neznámá moc Luny od Thomas Poppe.

Dnes si v ní po dlouhé době čtu v rámci přípravy na tématický týden 13.12.-20.12. ve FB skupině Bohyně duší, na který tě tímto i zvu. Uvidíme se tam?

Lucie

Lucie Meera Ji
Nořím se do hlubin svého těla a učím se rozumět jazyku, kterým ke mě hovoří. Inspiruju svou cestou druhé k tomu, aby se nebáli vystoupit z řady a dovolili si být více sami sebou. Věřím, že žití v Pravdě svého Bytí, péče o duši a tělo je klíčem ke zdraví a lékem na večnou nespokojenost dostupný všem a nestojí skoro nic - pouze naši pozornost a čas.
Komentáře