Sadhu Shri o kurzu učitele jógy v Rišikéši, o józe jako metodě, nástroji osobního rozvoje

Sadhu Shri: O kurzu učitele jógy v Rišikéši, o józe jako metodě, nástroji osobního rozvoje

Tento díl podcastu MEERA patří mému indickému guru ji Sadhu Shri. Sadhu je především učitelem na svém místě. Oddán józe plní své poslání sdílet se světem její pravdivé poznání v tradiční formě. V indickém Rišikéši učí filosofii a meditaci víc než 8 let. Specializuje se na jógu & vedantu, Patandžaliho jóga sútry, má diplom z budhismu a domluví se i palijsky. Je aktivním členem organizace pořádající Vipassana meditace v Jaipuru, Gudžrátu a Dehradůnu.

Založil Rishikesh Yoga Study Centre School s myšlenkou studovat jógu jako systematický přístup k realitě – jako vědu, tak jak původně byla vyvinuta.Se Sadhu jsme se bavili hlavně o tom, co jóga doopravdy je, jak ti v době krize může pomoci, i o práci se strachem, který většina z vás z cestování do Indie má. Dostaneš i praktické rady a tipy ze zákulisí, jak si vybrat v široké nabídce ‚ten pravý‘ kurz učitele jógy, jak se na něj a na cestu do Indie připravit psychicky i fyzicky z pohledu zkušeného učitele.

Dozvíš, co se na kurzu naučíš, jak se promění tvoje tělo, mysl a chování, i o potenciálu jógy jako nástroji osobního růstu, metodě sebepoznávání vedoucí k sebeuzdravování. Pokud jste někdy o studiu jógy v Indii uvažovali a hledáte osvědčené informace přímo od zdroje nebo jste zkrátka zvědavý, tenhle anglický díl podcastu MEERA je přesně pro vás.

 

Poslouchat můžeš také na kterékoliv podcastové appce:

Odkazy: 

Lucie Meera Ji
Nořím se do hlubin svého těla a učím se rozumět jazyku, kterým ke mě hovoří. Inspiruju svou cestou druhé k tomu, aby se nebáli vystoupit z řady a dovolili si být více sami sebou. Věřím, že žití v Pravdě svého Bytí, péče o duši a tělo je klíčem ke zdraví a lékem na večnou nespokojenost dostupný všem a nestojí skoro nic - pouze naši pozornost a čas.
Komentáře