Yogesh Jakmohla: ,,Motion is a lotion'' mobilita vs. flexibilita a kvalita vzdělání v RYA

Yogesh Jakmohla: jak stres ovlivňuje ohebnost, flexibilita vs. mobilita, anatomie jógy jednoduše

Yogesh oblíká zářivý úsměv. S láskou a nadšením předává své zkušenosti. Anatomii jógy dělá jednoduchou, zapamatovatelnou a zábavnou. Aspoň tak se mi vryl do paměti. Yogesh je ředitelem jogové školy a jeden ze tří zakladatelů Rishikesh Yoga Association (RYA). Master in Yogic Science. Učitel jogové anatomie a fyziologie a tak trochu biohacker.

V dnešním díle  podcastu MEERA  vyvrátí rozšířený mýtus:,,Musím mít x let praxe za sebou, abych zvládl kurz učitele jógy‘‘ a uvádí na pravou míru, jak své tělo na kurz připravit základní avšak klíčovou serií asán, které dnes málokdo věnuje pozornost. Vysvětlí rozdíl mezi mobilitou a flexibilitou. Poukáže na to, jak stres ovlivňuje ohebnost těla, blokuje imunitní systém a sebeléčebný proces sám o sobě.

Dáme to srozumitelně do souvislosti s funkcí nervovového systému a pochopíte tak, kdo má v těle hlavní slovo. Uděláte si tak celkový obrázek o tom, jak praktická znalost anatomie může pomoci porozumět řeci vlastního těla a žít tak kvalitnější, naplněnější život.

Na čem v době nařízené karantény se svým týmem pracuje? Jak bude probíhat nový online kurz, který jako jeden z mála přenese atmosféru Rišikeše a tradiční umění jógy  až k vám domů? Nastal čas transformovat jogovou školu do onlinu? I o tom dnešní díl bude.

Poslouchat můžeš také na kterékoliv podcastové appce:

Odkazy:

 

 

Lucie Meera Ji
Nořím se do hlubin svého těla a učím se rozumět jazyku, kterým ke mě hovoří. Inspiruju svou cestou druhé k tomu, aby se nebáli vystoupit z řady a dovolili si být více sami sebou. Věřím, že žití v Pravdě svého Bytí, péče o duši a tělo je klíčem ke zdraví a lékem na večnou nespokojenost dostupný všem a nestojí skoro nic - pouze naši pozornost a čas.
Komentáře